Menu

اهداف جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ی ایران

اهداف جشنواره مجریان اهداف جشنواره مجریان باشگاه مجریان و هنرمندان صحنه ایران 09128239105

از اهداف بارز جشنواره مجریان  و هنرمندان صحنه ای ایران، ایجاد تشکلی حقوقی با نام باشگاه مجریان  و هنرمندان صحنه ای ایران است؛ تا اینکه مجریان شفاف تر دیده شوند و کار ارزشمندشان، شایسته تر مورد تفحص و تدبر قرار گیرد.

با ایجاد یک همگرایی صنفی امکان ایجاد یک تشکل و باشگاه حقیقی مهیا می گردد و نتیجه آن به قرار ذیل خواهد بود.


• با داشتن پایگاه صنفی ، شرایط استفاده مساوی و ضابطه مند برای همه مجریان و تنها بر اساس توانمندی ها و شایستگی های آنها و با حق انتخاب مستقیم کارفرمایان شکل خواهد گرفت .

• استاندارد سازی فنون اجرا و رعایت حداقل ملزومات یک اجرای حرفه ای مشخص و تدوین خواهد شد.

  • ضرورت طرح موضوع اقتصاد در بخش فرهنگ که از دغدغه مسئولان فرهنگی نیز می باشد با همگرایی صنفی قابل پیگیری می باشد.

 • ضرورت ضابطه مند کردن حقوق و دستمزد مجریان و سخنوران باعث اثرگذاری مستقیم بر کاهش هزینه های سازمان های دولتی و غیر دولتی در قبال دستمزد های غیر عقلانی می شود و در عوض ایجاد بستر مناسب جهت به کارگماردن مجریان حرفه ای در همه رویداد ها فراهم می گردد.

• با ایجاد یک تشکل صنفی ، پیگیری مطالبات هنرمندان و مجریان صحنه از کارفرمایان به شکل قانونمند قابل اجراست و ارائه قراردادهای مصوب شده یکسان باعث حمایت از هنرمندان صحنه خواهد شد.

• جلوگیری از شهرت های کاذب و رانت برای کاسبان هنر . چون اعتقاد راسخ داریم همه مجریان و هنرمندان صحنه قابل احترام هستند و نیازمندند که خویشتن را ارزشمند ببینند و این ارزشمندی بر پایه ای محکم استوار است و پابرجاترین و سالم ترین عزت نفس بر پایه احترامی که مستحق آنند استوار است نه بر اساس شهرت یا آوازه ظاهری و تملق ها.

• ایجاد تشکل صنفی موجب ارتقاء این فن و حرفه می گردد و موجبات صادرات مجریان و هنرمندان را به خارج از مرزهای کشور آسان می نماید. آنچنان که امروزه ، مجریان و سخنوران بین المللی سهم بسزایی را از بازار ایران و جهان در اختیار دارند.

• ثبت و ضبط رزومه افراد و رتبه بندی مجریان در یک فرایند ارزشیابی مستمر و شناسنامه دار نمودن مجریان علاوه بر کنترل درآمد اقتصادی شفاف در جلوگیری از دلالی هنر و فعالیت افراد نا آشنا با اصول و فنون برگزاری رویداد ها موثر خواهد بود.

• ارزیابی مستمر و کشف استعداد های بالقوه از مجریان و هنرمندان صحنه ای در اقصی نقاط ایران در چارچوب تشکل صنفی بسیار مفید واقع خواهد شد و رقابت آزاد مجریان منشاء خلق اثار ادبی خواهد شد.

• طبقه بندی مجریان در یک یا چند گروه از گروه های مجریان علمی / مجریان جشن ها / مجریان کودک / مجریان یادواره ها / مجریان طنز / مجریان سخنرانی تبلیغاتی و ... امکان پذیر خواهد بود.

• سطح بندی مجریان در سطح استانی / کشوری / ملی و بین المللی با توجه به رزومه کاری و آشنایی با زبان های خارجی بررسی و مشخص خواهد گردید.

• ایجاد بارقه امید در خیل عظیم علاقه مندان به مجریگری و جلوگیری از نومیدی انبوه علاقه مندان و جوانان مستعد در مقابل دیوار های بلند رادیو و تلویزیون ، باعث ایجاد فضای شور و نشاط و رقابت سالم در چارچوب ضوابط حرفه ای خواهد شد .

• ضابطه مند نمودن فن اجرا و تقویت مالکیت معنوی هر اجرا به نام مجری صحنه و جلوگیری از حذف نام مجریان در گزارشات خبری و رسانه ها با اقناع اصحاب رسانه

• تجلیل از مقام شخص یا اشخاصی که در ارتقائ سخن و سخنوری و زنده نگه داشتن زبان پارسی و ادبیات گهربار این سرزمین در طول سال تلاش می ورزند.

• با استفاده از تجربیات علمی اصحاب سخن ، ارزشیابی سخن و سخنوری تقویت می گردد و این در نفس خود باعث ارتقاء سطح سخن و ارزش کلام خواهد شد و همه سخنرانان خود را در زیر دره بین ناقدان خواهند دید و تلاش می ورزند تا اصول حرفه ای سخنوری را رعایت نمایند و دانش خود را به روز نمایند. آن همان چیزی است که مطلوب بزرگان علم و ادب این سرزمین است.

 

جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران

 

آخرین بار تغییر یافته شنبه, 25 دی 1395 22:28

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

رسانه

محل و دکوراسیون پنجمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایرانمجری 09128239105
 
 

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top