Menu

اهداف جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ی ایران

اهداف جشنواره مجریان اهداف جشنواره مجریان باشگاه مجریان و هنرمندان صحنه ایران 09128239105

از اهداف بارز جشنواره مجریان  و هنرمندان صحنه ای ایران، ایجاد تشکلی حقوقی با نام باشگاه مجریان  و هنرمندان صحنه ای ایران است؛ تا اینکه مجریان شفاف تر دیده شوند و کار ارزشمندشان، شایسته تر مورد تفحص و تدبر قرار گیرد.

با ایجاد یک همگرایی صنفی امکان ایجاد یک تشکل و باشگاه حقیقی مهیا می گردد و نتیجه آن به قرار ذیل خواهد بود.


• با داشتن پایگاه صنفی ، شرایط استفاده مساوی و ضابطه مند برای همه مجریان و تنها بر اساس توانمندی ها و شایستگی های آنها و با حق انتخاب مستقیم کارفرمایان شکل خواهد گرفت .

• استاندارد سازی فنون اجرا و رعایت حداقل ملزومات یک اجرای حرفه ای مشخص و تدوین خواهد شد.

  • ضرورت طرح موضوع اقتصاد در بخش فرهنگ که از دغدغه مسئولان فرهنگی نیز می باشد با همگرایی صنفی قابل پیگیری می باشد.

 • ضرورت ضابطه مند کردن حقوق و دستمزد مجریان و سخنوران باعث اثرگذاری مستقیم بر کاهش هزینه های سازمان های دولتی و غیر دولتی در قبال دستمزد های غیر عقلانی می شود و در عوض ایجاد بستر مناسب جهت به کارگماردن مجریان حرفه ای در همه رویداد ها فراهم می گردد.

• با ایجاد یک تشکل صنفی ، پیگیری مطالبات هنرمندان و مجریان صحنه از کارفرمایان به شکل قانونمند قابل اجراست و ارائه قراردادهای مصوب شده یکسان باعث حمایت از هنرمندان صحنه خواهد شد.

• جلوگیری از شهرت های کاذب و رانت برای کاسبان هنر . چون اعتقاد راسخ داریم همه مجریان و هنرمندان صحنه قابل احترام هستند و نیازمندند که خویشتن را ارزشمند ببینند و این ارزشمندی بر پایه ای محکم استوار است و پابرجاترین و سالم ترین عزت نفس بر پایه احترامی که مستحق آنند استوار است نه بر اساس شهرت یا آوازه ظاهری و تملق ها.

• ایجاد تشکل صنفی موجب ارتقاء این فن و حرفه می گردد و موجبات صادرات مجریان و هنرمندان را به خارج از مرزهای کشور آسان می نماید. آنچنان که امروزه ، مجریان و سخنوران بین المللی سهم بسزایی را از بازار ایران و جهان در اختیار دارند.

• ثبت و ضبط رزومه افراد و رتبه بندی مجریان در یک فرایند ارزشیابی مستمر و شناسنامه دار نمودن مجریان علاوه بر کنترل درآمد اقتصادی شفاف در جلوگیری از دلالی هنر و فعالیت افراد نا آشنا با اصول و فنون برگزاری رویداد ها موثر خواهد بود.

• ارزیابی مستمر و کشف استعداد های بالقوه از مجریان و هنرمندان صحنه ای در اقصی نقاط ایران در چارچوب تشکل صنفی بسیار مفید واقع خواهد شد و رقابت آزاد مجریان منشاء خلق اثار ادبی خواهد شد.

• طبقه بندی مجریان در یک یا چند گروه از گروه های مجریان علمی / مجریان جشن ها / مجریان کودک / مجریان یادواره ها / مجریان طنز / مجریان سخنرانی تبلیغاتی و ... امکان پذیر خواهد بود.

• سطح بندی مجریان در سطح استانی / کشوری / ملی و بین المللی با توجه به رزومه کاری و آشنایی با زبان های خارجی بررسی و مشخص خواهد گردید.

• ایجاد بارقه امید در خیل عظیم علاقه مندان به مجریگری و جلوگیری از نومیدی انبوه علاقه مندان و جوانان مستعد در مقابل دیوار های بلند رادیو و تلویزیون ، باعث ایجاد فضای شور و نشاط و رقابت سالم در چارچوب ضوابط حرفه ای خواهد شد .

• ضابطه مند نمودن فن اجرا و تقویت مالکیت معنوی هر اجرا به نام مجری صحنه و جلوگیری از حذف نام مجریان در گزارشات خبری و رسانه ها با اقناع اصحاب رسانه

• تجلیل از مقام شخص یا اشخاصی که در ارتقائ سخن و سخنوری و زنده نگه داشتن زبان پارسی و ادبیات گهربار این سرزمین در طول سال تلاش می ورزند.

• با استفاده از تجربیات علمی اصحاب سخن ، ارزشیابی سخن و سخنوری تقویت می گردد و این در نفس خود باعث ارتقاء سطح سخن و ارزش کلام خواهد شد و همه سخنرانان خود را در زیر دره بین ناقدان خواهند دید و تلاش می ورزند تا اصول حرفه ای سخنوری را رعایت نمایند و دانش خود را به روز نمایند. آن همان چیزی است که مطلوب بزرگان علم و ادب این سرزمین است.

 

جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران

 

آخرین بار تغییر یافته شنبه, 25 دی 1395 22:28

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

رسانه

محل و دکوراسیون پنجمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایرانمجری 09128239105

آخرین رویداد های انجام پذیرفته توسط ایران مجری

 
 

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top