Menu

متن مجری مرتضی بهرامی در هفتمین جشنواره مجریان

مرتضی بهرامی مرتضی بهرامی باشگاه ایران مجری09120588505

​آغاز سخن یاد خدا باید کرد

خود را به امید او رها باید کرد

ای با تو شروع کارها زیباتر

آغاز سخن تو را صدا باید کرد

بسم الله الرحمن الرحیم
در این زمان و در این کران به حرمت نام خلیج فارس،از عمق دل و جان،به لحن خروشان سلام!
سلامی به وسعت دریای خلیج فارس و به بلندای نام ایران زمین از سرزمین دلاورمردان و مهد دلیران نثار شما مهربانان و نازنینان(خانم علومی یزدی)

خانم ها آقایان،خانواده بزرگ ایران مجری،درودتان باد
من مرتضی بهرامی...............جنوبی هستم و عاشق،دو چشمم اینه دستان من ایثار و رخسارم سیه از بوسه خورشید.دلم دریاست دل دریایی ام در ریزش باران و من نخلم و سبزم بی حضور اب و فرهادم به ان شیرینی خرمای دشتستان و رد گامهایم بر تن ساحل بسمت دشت پاکی ها جنوبی هستم و عاشق از سرزمین نخل و اب و افتاب از بوشهر امده ام.

دهمین روز از اردیبهشت ماه تقویم سرزمینمون مزین شده به نام بلند تجلیلگاه باشکوه تمدن ایران زمین،به نام خلیج آریایی.و به یمن وجود نیلگون دوست داشتنی روز ملی خلیج فارس روز غرور ملی برشما زنان و مردان اریایی مبارک!
این روز بزرگ یاداور از خود گذشتگی ملت سرافراز ایران و اخراج پرتغالیهای متجاوز از تنگه هرمز پس از صد و هفده سال تسلط جابرانه بر سواحل جنوبی کشور
بگم با لهجه گرم جنوبیم
خلیج فارس خیلی نازنینی
گمونم از همه زیباترینی
تو با این اسمون پرستاره
یقین رویاترین جای زمینی

انچنان که شایسته است بنوازید دستان مهربانتان را

مهربانان
کشور ما هرانچه دارد و در اینده به دست خواهد اورد به برکت خون شهیدان است،هر شهید پرچمی است برای استقلال و شرف این ملت
فرصت رو غنیمت میشمرم و یاد میکنم از قهرمانان سرزمینم .ابرمردان و فرزندان رییسعلی دلواری که رییسعلی وار جنگیدند و مردانه از اخرین بازمانده تاریخ و فخر افسانه های ایرانی حفاظت کردند.
یاد میکنم از سردار شهید خلیج فارس شهید نادر مهدوی که با ناوگروه ذوالفقار کابوسی برای امریکاییها در خلیج فارس شد

و اخرین سکانس زندگی اش را چ هنرمندانه خلق کرد.سکانسی که روایت مردیست که یک تنه ناوهای فوق مدرن امریکا را تحقیر کرد و حیثیتشان را برباد داد.
مخوان بیهوده افسانه
تویی زین خانه بیگانه
مرا این مرز برگ و بر
مرت این خاک لعل و زر
منم جاشوی این بندر
من اسان بگذرم از سر

یاد میکنم از اسمانی های خلیج فارس شهید بیژن گرد.مجید مبارکی و دیگر غیور مردانی که به تعالی انسانیت رسیدند.
ای عشق افتاب و زمین ای خلیج فارس
چشم ابی همیشگی قصه های من
یقینا بخاطر پایتخت انرژی بودن دوست میداریمش در قلب خلیج فارس در سی جزیره مهربان مردمانی زندگی میکنند قابل ستایش است.رزق و روزی مردمان ماست وفاداریم به مهربانی اش ولی به دل نشستن و عاشقش بودن دلیل محکمیست که بگویم
دیارم روشنای باور من
چ قابل دارد ای ایران سر من.

​​

خزر را دوست دارم مثل بابا
خلیج فارس اما مادر من!

سپاس از نگاه های مهربانتان و حق یارتان!

آخرین بار تغییر یافته دوشنبه, 13 آذر 1396 12:58

1 نظر

• Em.mi

ارسال شده توسط Em.mi

دوشنبه, 09 بهمن 1396 20:16

بسیار عالی.به امید موفقیت روزافزون مرتضی بهرامی عزیز

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

رسانه

مرتضی بهرامی باشگاه ایران مجری 09128239105

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top