Menu
بهاره فیاضی بهاره فیاضی باشگاه خدمات ایرانمجری 09128239105

بهاره فیاضی مدرس و نوازنده تار و سه تار

بزرگترین پایگاه بیوگرافی خوانندگان ایرانی

زتدگینامه

بهاره فیاضی مدرس و نوازنده تار و سه تار

متولد 3 آبان ماه سال 1358 در تهران

شروع فراگیری موسیقی با ساز سه تار از سن 8 سالگی به تشویق و همیاری مادر و پدر

هنر آموخته نزد استادان

زیدالله طلوعی

سه تار به مدت 4 سال : فراگیری ردیف میرزا عبدالله

ارشد طهماسبی

تار به مدت 7 سال : فراگیری ردیف میرزا عبدالله

داریوش طلایی

تار و سه تار به مدت 4 سال  : فراگیری ردیف دوره عالی استاد شهنازی

داریوش پیرنیاکان

به مدت 3 سال در مرکز حفظ و پژوهش موسیقی

حسین علیزادهتار به مدت 4 سال

مسعود شعاری

سه تار به مدت 1 سال : فراگیری قطعات استاد صبا

محمدرضا درویشی

2 سال تئوری موسیقی و سلفژ

محمدرضا لطفی

از سال 1383 در مکتبخانه میرزا عبدالله تا کنون

کارشناس موسیقی از دانشکده هنر های زیبای دانشگاه تهران در سال 1380

عضو پیوسته مرکز حفظ و اشاعه موسیقی  از سال  1381-1377

عضو پیوسته کانون مدرسین و نوازندگان خانه موسیقی

اجرای کنسرت های متعدد با با گروه های نوبهار، راست، سپهر و شیدا (رجوع به بخش کنسرت ها)

نوازندگی تار در آلبوم معرفی هنرمندان جوان زیر نظر حسین علیزاده (رجوع به بخش آثار) (لینک موسیقی)

رتبه اول 2 دوره جشنواره موسیقی دانشجویان سراسر کشور در بخش حفظ تمام ردیف میرزا عبدالله در سال 1377 (اسامی داوران: حسین علیزاده، داریوش طلایی، مجید کیانی، ایرج یغمایی و علی بیانی) (لینک عکس)

رتبه اول چهاردهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در سال 1377 (لینک عکس)

رتبه اول اولین جشنواره بداهه نوازی در سال 1378 (لینک عکس)مدیر مسئول آموزشگاه آزاد موسیقی بهار از سال 1383 تا کنون

مدرس تار و سه تار در مکتبخانه میرزا عبدالله از سال 1385 تا کنون

باشگاه مجریان

خواننده زن ایرانی- خوانندگان داخل ایران-گروه موسیقی سنتی ایرانی

گفت وگوبا بهاره فياضي نوازنده تار وسه تار

بهاره فياضي از سن ۸ سالگي و با تشويق و همياري پدر و مادر فراگيري ساز سه تار را آغاز كرد. زمينه موسيقي در خانواده وي وجود داشت. چرا كه پدرش آواز كار مي كرد و سال ها نزد اساتيد مختلف از جمله داود گنجه اي، اسماعيل مهرتاش و نصرالله ناصح پور به فراگيري رديف هاي آوازي و تكنيك هاي دوره عالي پرداخته بود (وي هم اكنون عضو پيوسته خوانندگان و مدرسين خانه موسيقي است) فياضي مدت ۴ سال نزد زيدالله طلوعي به فراگيري سه تار پرداخت. و چون به ساز تار بسيار علاقه  داشت از آن پس به كلاس ارشد تهماسبي رفت و مدت ۷ سال نزد ايشان رديف هاي ميرزاعبدالله و قطعات مختلف و تكنيك هاي نوازندگي تار را فرا گرفت. در طي اين سالها از محضر اساتيدي چون داريوش طلايي، داريوش پيرنياكان، مسعود شعاري و همچنين از محضر حسين عليزاده بهره بسيار برد و نيز مدتي زير نظر محمدرضا درويشي تئوري موسيقي و سلفژ را فرا گرفت. وي همچنين ليسانس موسيقي از دانشكده هنرهاي زيبا دانشگاه تهران است و در چند دوره جشنواره موسيقي فجر به عنوان نوازنده نخست تار نايل آمد. گفتگوي ما را با وي بخوانيد.

* در چند سال گذشته با گروه نوبهار چه اجراهايي در چه مكان هايي انجام شد؟

- گروه نوبهار در سال ۱۳۷۹ تشكيل شد. اولين كنسرت اين گروه در خرداد ۱۳۷۹ در تالار رودكي تهران با خوانندگي پدرم و همكاري تعدادي از دوستان هنرمند برگزار شد.در دي ماه ۱۳۸۰ دومين كنسرت اين گروه در تالار رودكي برگزار شد بر روي اشعاري از آقايان شفيعي كدكني و فريدون مشيري، در سال ۱۳۸۱ نيز اين گروه تجربه سوم خود را در تالار رودكي بر روي صحنه برد و نيز به علت استقبال هنردوستان برنامه اي نيز در سال ۱۳۸۱ در موزه پول بر روي صحنه رفت.

* شما در اين گروه به دنبال چه نوع موسيقي هستيد؟

- به دليل علاقه فراوان من به موسيقي بداهه هدف من در اين گروه بيشتر خلق ملوديها و فضاهايي به صورت بداهه بود. به اين شكل كه ما در طول تمرين به صورت بداهه شروع مي كرديم و كم كم موسيقي شكل مي گرفت. در اين روش از نظرات و ايده هاي نوازندگان گروه استقبال مي كردم. به نظر من بداهه نوازي در موسيقي ما از اهميت زيادي برخودار است. چون ذهن كاملاً براي اجراي موسيقي فعال است و خلق موسيقي در لحظه  اجرا انجام مي گيرد.

* از تجربه هاي هنرآموزي با حسين عليزاده براي ما بگوييد و بيان كنيد شيوه آموزش ايشان با هنرآموزان چگونه است؟

- من مدت چند سال از محضر استاد عليزاده بهره بردم. به جرأت مي توانم بگويم كه ايشان در امر آموزش موسيقي داراي شيوه اي منحصر به فرد مي باشند. به اين معنا كه در كلاس هاي ايشان هنرجويان به خلاقيت وادار مي شوند مثلاً ايشان ريتم خاصي را به ما مي دادند و ما در كلاس روي آن ريتم، ملودي خلق مي كرديم. همچنين تكنيك هاي ويژه نوازندگي ايشان كه خاص خودشان است را نيز در اين كلاسها فرا گرفتم. ويژگي بسيار خاص كلاس ايشان آزادي در لحظه اجرا همراه با تكيه بر دانسته هاي پيشين و همچنين تربيت ذهن هنرجويان براي خلاقيت و ابتكار عمل در نوازندگي است. ايشان به ما درس بزرگ دموكراسي موسيقي دادند. نتيجه اين كلاس ها يك آلبوم تكنوازي تار زير نظر ايشان بود كه در سال ۱۳۷۹ توسط انتشارات ماهور به بازار عرضه شد به نام معرفي هنرمندان جوان كه در قسمتي از آن من به تكنوازي تار پرداختم.

* با توجه به اين كه شما هم هنرجو بوديد هم در حال حاضر به تدريس تار و سه تار مشغول مي باشيد چه نقاط ضعف و قوتي را در اين كار مشاهده مي كنيد؟

- من چندين سال است كه به تدريس تار و سه تار مشغول هستم. عضو كميته مدرسين خانه موسيقي نيز مي باشم. در طي اين سالها سعي كردم به نكات جديدي در زمينه آموزش موسيقي برسم به اين شكل كه در كنار آموزش نوازندگي ساز، به مباحثي چون گروه نوازي، تئوري و سلفژ موسيقي، تقويت گوش هنرجويان و بالا بردن توانايي آنان در نوشتن موسيقي نيز نظر داشته ام. هدف من اين است كه شاگردانم در كنار دروس عملي موسيقي در مباحث نظري موسيقي نيز تبحر پيدا كنند. ولي اين مسئله اي است كه اكنون در كلاس هاي موسيقي كمتر ديده مي شود. به اين دليل آزمون هايي كه براي كسب صلاحيت تدريس برگزار مي شود به نظر من بسيار ضروري است و باعث ارتقاء كيفيت سطح آموزش موسيقي مي شود.

گروه نوبهار در چند سال گذشته با چه مشكلاتي روبه رو بوده است؟

- در زمينه اجراي موسيقي صحنه اي ما در طي اين چند سال با مشكلات زيادي روبه رو بوديم. به همين دليل اين مشكلات تا حدودي باعث كناره گيري من از فعاليت هاي صحنه اي بوده است. در زمينه كسب مجوز جهت اشعار، موسيقي اجرا، مشكلات صحنه از جهت نور، صدا، مشكلات مربوط به تبليغات و... اين مسائل باعث مي شود كه سرپرست گروه با توجه به بار مسئوليتي كه بر دوش دارد تمام انرژي و توان خود را در جهت برداشتن اين مشكلات صرف كند و بنابر اين ديگر رمقي جهت اجراي يك موسيقي پويا و حرفه اي باقي نمي ماند.

به زودي كنسرتي جهت بزرگداشت استاد مهرتاش برگزار خواهيم كرد با همكاري آقاي عليرضا اميني و همياري جناب آقاي رضا نوابي از شاگردان ايشان و با خوانندگي پدرم تا بتوانيم گوشه اي  از زندگي اين مرد بزرگ عرصه موسيقي را به مردم بشناسانيم.

همچنين در تدارك توليد يك آلبوم مي باشم كه مجموعه اي از برنامه هاي كنسرت هاي گذشته ما مي باشد كه اميدوارم بتوانم آن را به زودي منتشر كنم.

کارفرمایان گرامی از اینکه باشگاه مجریان را برای انتخاب اصولی هنرمند مورد علاقه اتان جهت دعوت در رویداد خود انتخاب نموده اید ، سپاسگزاریم و درخواست  می نماییم تا با رهنمود ها و نکته نظرات خود ما را در ارایه خدمات بهتر یاری نمایید. رویداد خوبی را برایتان آرزومندیم.

تلفن همراه مدیر برنامه باشگاه :09128239105   تلگرام هنرمندان ، خوانندگان و چهره های ورزشی : 09120809040   تلگرام مجریان : 09128239105 -  09203201327       تلفن ثابت: 02188679725

آخرین بار تغییر یافته سه شنبه, 10 بهمن 1396 10:42

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

مجموعه های بیشتر:

رسانه

بهاره فیاضی ایرانمجری 09128239105

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top