Menu

​خسرو امیرصادقی

​خسرو امیرصادقی ​خسرو امیرصادقی باشگاه ایران مجری09120588505

​خسرو امیرصادقی

بازیگر ، تهیه کننده ، مدیر تولید ، سرمایه گذار ، مدیر تدارکات

متولد: 1327

محل تولد: قائم شهر

نام اصلی: امیر خسرو امیر صادقی

فرزندش: محمدرضا امیرصادقی (بازیگر و کارگردان)

 

شرح حال

خسرو امیرصادقی بازیگر پیشکسوت و تهیه کننده سینمای ایران در سال 1327 در شهرستان قائم شهر در استان مازندران به دنیا آمد. وی از کودکی عاشق بازیگری بود و از حدود 12 سالگی بر روی صحنه تئاتر هنرنمایی می کرد.

او فعالیت سینمایی خود را با بازی در فیلم "سرنوشت سازان" به کارگردانی جهانگیر جهانگیری در سال 1357 آغاز کرد.

پس از آن در فیلمهای زیادی بعنوان بازیگر، تهیه کننده، مدیر تولید، سرمایه گذار و مدیر تدارکات ، ایفای نقش نمود.

فرزندان او نیز به راه پدر رفته اند و محمدرضا امیرصادقی، دومین پسر او نیز از دوران طفولیت در فیلم "مسافران مهتاب" در نقش "مش حسین آقا" بازی میکرد و اکنون نیز به حرفه بازیگری و کارگردانی سینما مشغول است.

خسرو امیرصادقی در گفتگو با "خبرنگار سینمایی ایسنا " با بیان اینکه اکثر سینماگران دوست ندارند فرزندانشان وارد سینما شوند، گفت: خود من 56 سال عمرم را در این کار گذاشتم و از ده-دوازده سالگی روی صحنه تئاتر بودم و راه‌های مختلفی را طی کردم تا به اینجا رسیدم. با اینکه عاشق این کار هستم اما معتقدم اگر در حرفه دیگری بودم موفق‌تر می‌شدم.

این بازیگر ادامه داد: بچه‌هایم خود حرفه‌شان را انتخاب کردند و من تنها مجبور به حمایت بودم. محمدرضا در دوران راهنمایی و دبیرستان به هنرستان صدا و سیما رفت و کارش را ادامه داد. امیدوارم روزی نرسد بچه‌ها بگویند کاش ما را این کاره نمی‌کردی.

 امیرصادقی تأکید کرد: سینما تنها نقش اول بازی کردن نیست و باید نگاه دیگری به آن داشت. من جزو معدود تهیه‌کنندگانی هستم که بچه‌ام بازیگر شده اما به زور این کار نکردم و نخواستم از کارم سوءاستفاده کنم.

 وی با یادآوری روزهای ساخت «مسافران مهتاب» که به عنوان بازیگر و تهیه‌کننده در آن حضور داشته است، گفت: در شیراز مشغول کار بودیم که به همراه مهدی فخیم‌زاده به دنبال بازیگر خردسالی می‌گشتیم، در واقع بچه‌ای نیاز داشتیم که با مادرش کنار ما باشد. خانواده‌ام برای اینکه تنها نباشند به شیراز آمده بودند و در نهایت فخیم‌زاده از محمدرضا تست گرفت و خوشبختانه جواب داد و قرار شد مقابل دوربین برود، همسرم هم کمک زیادی به ما می‌کرد.

 امیرصادقی ادامه داد: خانواده من و فخیم‌زاده ارتباط نزدیکی با هم داشتند و بچه‌ها فخیم‌زاده را "عمو مهدی" صدا می‌زدند و محمدرضا هم از هفت-هشت ماهگی با فخیم‌زاده بود و خوشبختانه در هنگام کار هم غریبی نمی‌کرد اما وقتی گریم نمکی بر چهره فخیم‌زاده انجام می‌شد مشکل پیدا می‌کرد و به شدت می‌ترسید. فخیم‌زاده ترفندهای مختلفی زد تا این کار به سرانجام برسد.

 وی با اشاره به ساخت فیلم «خواستگاری» نیز اظهار کرد: آن زمان اوج شیطنت محمدرضا بود. ما در شرایط موشک‌باران کار می‌کردیم و سختی‌های کار بیشتر شده بود. محمدرضا سر صحنه‌ای از فخیم‌زاده ناراحت شد و گفت دیگر مقابل دوربین نمی‌رود. هر کاری کردیم قبول نکرد تا اینکه یک دوچرخه 12 هزار تومانی برایش خریدیم تا راضی شد بقیه کارش را انجام دهد. او در «خواستگاری» یکی از راحت‌ترین بازیگران فیلم بود و احساس راحتی داشت.

 

فیلم شناسی

خسرو امیرصادقی در فیلم های زیر به ایفای نقش پرداخته است:

 

بعنوان بازیگر فیلم سینمایی

آشوب (1394)
زندگی جای دیگریست (1392)
بازنشسته‌ها (۱۳۹۱)
بله برون (۱۳۸۲)
سهراب (۱۳۷۸)
عشق طاهر (۱۳۷۸)
ساده لوح (۱۳۷۰)
شتابزده (۱۳۷۰)
شقایق (۱۳۷۰)
رانده شده (۱۳۶۸)
بهار در پاییز (۱۳۶۶)
محکومین (۱۳۶۶)
مسافران مهتاب (۱۳۶۶)
ترنج (۱۳۶۵)
تفنگ شکسته (۱۳۶۴)
گردباد (۱۳۶۴)
آشیانه مهر (۱۳۶۳)
برگ و باد (۱۳۶۳)
حادثه (۱۳۶۳)
سیاه راه (۱۳۶۳)
مزدوران (۱۳۶۳)
مشت (۱۳۶۳)
بازجویی یک جنایت (۱۳۶۲)
تفنگدار (۱۳۶۲)
سردار جنگل (۱۳۶۲)
ملخ زدگان (۱۳۶۲)
میرزا کوچک خان (۱۳۶۲)
نقطه ضعف (۱۳۶۲)
سرنوشت سازان (۱۳۵۷)

 

بعنوان تهیه‌کننده

فقط به خاطر تو (1393)
پایانی برای شروع (1393)
پسر تهرونی (۱۳۸۷)
بله برون (۱۳۸۲)
از صمیم قلب (۱۳۷۹)
کلید ازدواج (۱۳۷۶)
شتابزده (۱۳۷۰)

 

بعنوان مدير توليد

بله برون (۱۳۸۲)
اتانازي (۱۳۸۰)
نابخشوده (۱۳۷۵)
شتابزده (۱۳۷۰)
شقايق (۱۳۷۰)
گالان (۱۳۶۹)
تماس (۱۳۶۸)
خواستگاري (۱۳۶۸)
طپش (۱۳۶۷)

بعنوان مدير تداركات
گرفتار (۱۳۶۶)
 
بعنوان سرمایه گذار
جوانمرد (۱۳۷۵)


کارفرمایان گرامی از اینکه باشگاه مجریان را برای انتخاب اصولی هنرمند مورد علاقه اتان جهت دعوت در رویداد خود انتخاب نموده اید ، سپاسگزاریم و درخواست می نماییم تا با رهنمود ها و نکته نظرات خود ما را در ارایه خدمات بهتر یاری نمایید. رویداد خوبی را برایتان آرزومندیم.

تلفن همراه مدیر اجرایی باشگاه :09128239105 تلگرام هنرمندان ، خوانندگان و چهره های ورزشی : 09120809040 تلگرام مجریان : 09128239105 - 09203201327 تلفن ثابت: 02188679725 

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top