Menu

آریا عظیمی‌نژاد

آریا عظیمی‌نژاد آریا عظیمی‌نژاد باشگاه خدمات ایرانمجری 09120588505

آریا عظیمی‌نژاد (زاده ۵ اردیبهشت ۱۳۵۲، تهران) موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ سه‌تار ایرانی است.

بزرگترین پایگاه بیوگرافی خوانندگان ایرانی

زندگینامه

آریا عظیمی‌نژاد در اردیبهشت سال ۱۳۵۲ در خانواده‌ای هنری متولّد شد. سه‌تار را نزد پدربزرگ خود فراگرفت و سپس از محضر اساتیدی چون جلال ذوالفنون، محمود تاجبخش و علی‌اصغر زندوکیل بهره برد. او در سال ۷۲ در رشتهٔ موسیقی دانشگاه آزاد واحد هنر و معماری پذیرفته شده و نزد اساتیدی چون فرهاد فخرالدینی و مصطفی‌کمال پورتراب به فراگیری اصول موسیقی پرداخته است. کار حرفه‌ای ساخت موسیقی را از سال دوّم دانشگاه با موسیقی تئاتر آغاز کرد و خیلی زود توانست در جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر، نامزد دریافت بهترین موسیقی متن گردد. این موفّقیت‌ها سبب ورود او به سینما و تلویزیون گردید و آثار قابل توجّهی را خلق کرد. عظیمی‌نژاد با ساخت موسیقی فیلم «میم مثل مادر» در سینما و «او یک فرشته بود» در تلویزیون توانست به جمع آهنگ‌سازان برتر ایران راه یابد که حاصل آن نامزدی بهترین موسیقی متن در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و جایزهٔ خانه سینما برای فیلم‌های چون «میم مثل مادر»، «طلا و مس» و «فرزند خاک» است. عظیمی‌نژاد در سال ۲۰۰۴ میلادی توانست مقام دوّم در جشنوارهٔ موسیقی بریتانیا را در رشتهٔ موسیقی فولکلوریک بین‌المللی با تکنوازی سه‌تار به‌دست‌آورد. آشنائی او با جاسلین پوک آهنگساز شهیر بریتانیائی سبب همکاری او در چندین پروژهٔ موسیقی فیلم شد. ساخت موسیقی برای خوانندگان سرشناس ایرانی از دیگر فعّالیت‌های حرفه‌ای او می‌باشد. علاقهٔ او به موسیقی فولکلوریک ایرانی سبب شد تا مجموعه‌ای از موسیقی نواحی ایران را جمع‌آوری کرده و از آنها در ساخت موسیقی فیلم تأثیر گیرد.

باشگاه هنرمندان ایران: http://club.iranmojri.com

گروه موسیقی

آثار

آلبوم‌ها

«جادوی ایران‌زمین» نام نخستین آلبوم رسمی از آهنگ‌های ساخته شده توسط «آریا عظیمی‌نژاد» است که در اکتبر سال ۲۰۰۲ منتشر شده است. آلبوم دوّم منتشر شده از «آریا عظیمی‌نژاد» «میم مثل مادر» نام دارد. «آلبوم ساقیِ سر مست» سوّمین کار او می‌باشد. در سال ۱۳۹۲ مجموعهٔ دوّم از «جادوی ایران‌زمین» به صورت پخش دیجیتال برروی iTunes منتشر شد.

موسیقی پاپ

مقدمهٔ «بر آتش»، «مرو ای دوست»، «مُناجات» (موسیقی آوایی) و نوازندگی سه‌تار در آلبوم «برکت» محمد اصفهانی

«غزال» در آلبوم بی واژه (با صدای محمد اصفهانی برای امام هشتم)

«شکایت هجران» (خواننده:محمد اصفهانی) آلبوم نون و دلقک

«رستگاران» (خواننده: محمد اصفهانی)

«تا ثریّا» (خواننده: محمد اصفهانی)

«زیر هشت» (خواننده: محمد اصفهانی)

«زائر بهار (خواننده: محمد اصفهانی)

نوازندگی سه‌تار در آلبوم «حال منِ بی‌تو» (علیرضا عصار)

نوازندگی سه‌تار در آلبوم «غریبه» (فریدون آسرایی)

نوازندگی سه‌تار در آلبوم «راه بی‌پایان» (پویا نیک پور) دیگر کارها:

موسیقی تیتراژ «سینما یک»

موسیقی ویدئوکلیپ «لحظه‌های ماندگار» (کارگردان: حسین ستاره)

موسیقی ویدئوکلیپی برای حضرت علی

دراین قطعه از بهشت (با مداحی استاد کریم خانی برای امام هشتم)

«سمت خدا» موسیقی برنامه ویژه ماه مبارک رمضان (کاری از محمد صالح‌علا)

«نان و ماه» موسیقی برنامه ویژه ماه مبارک رمضان (کاری از باران صالح‌علا)

سایر قطعات و پروژه‌ها

تک آهنگ دلشدگان (بازسازی شده از قطعه آوازی به نام «غلام چشم آذر» از موسیقی فیلم سینمایی دلشدگان به مناسبت زادروز محمدرضا شجریان خواننده اثر، ۱ مهر ۱۳۹۵

آریا عظیمی نژاد دریک نشست خبری اینگونه به شرح گروه موسیقی و کارهایش پرداخت.

موسیقی نواحی علاقه شخصی من است و من حتی این موسیقی را از موسیقی سنتی و ردیفی خودمان جذاب‌تر می‌دانم، به همین جهت موسیقی که قرار است در این کنسرت پیش‌روی مخاطبان قرار دهم، مبتنی بر همین تفکری است که به آن اشاره کردم. ما آمده‌ایم تا گونه‌ای دیگر از شنیدن موسیقی مقامی ایران را درست کنیم و از آنجا که خودم علاقه‌ بسیار زیادی به موسیقی راک دارم، تلاش کردم تا با یک برگشت به این فضا، فرم را به فضای آلترناتیو برسانم.

عظیمی‌نژاد اضافه کرد: تصمیم داریم با این گروه به نوعی بازگشت به موسیقی گذشته داشته باشیم و به نوعی احترام را به موسیقی نواحی برگردانیم. پس از اجرای جشنواره نیز به آلمان خواهیم رفت و در آنجا اجرا می کنیم. وی افزود: هدف ما رسیدن به جایگاهی برای اجرای برون مرزی است.

نیما رمضان از آهنگسازان این گروه در ادامه گفت: گروه ما با ایده های خوب آریا عظیمی نژاد آغاز به کار کرد. تا این لحظه هفت قطعه جذاب جمع آوری کردیم. دغدغه مشترک من و عظیمی نژاد این گروه را تشکیل داد. گروه ما نیاز به پخته شدن دارد.

کارفرمایان گرامی از اینکه باشگاه مجریان را برای انتخاب اصولی هنرمند مورد علاقه اتان جهت دعوت در رویداد خود انتخاب نموده اید ، سپاسگزاریم و درخواست  می نماییم تا با رهنمود ها و نکته نظرات خود ما را در ارایه خدمات بهتر یاری نمایید. رویداد خوبی را برایتان آرزومندیم.

تلفن همراه مدیر برنامه باشگاه :09128239105   تلگرام هنرمندان ، خوانندگان و چهره های ورزشی : 09120809040   تلگرام مجریان : 09128239105 -  09203201327       تلفن ثابت: 02188679725

آخرین بار تغییر یافته پنج شنبه, 28 دی 1396 13:36

برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

رسانه

آریا عظیمی‌نژاد ایرانمجری09120588505

از طریق تلگرام به ما پیام بدهید.

تلگرام ایران مجری

با کلیک روی تصویر بالا شما به تلگرام مدیر باشگاه وصل می شوید و می توانید پیام های خود را ارسال کنید.

Go to top